مشاوره جنسی

مشاور مسائل جنسی چه کسی است؟


مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی و آنلاین در گروه های تخصصی مانند روانپزشکان مجرب، روانشناسان و درمانگران ازدواج و خانواده یا مددکاران اجتماعی بالینی جای می گیرند. هر یک از این متخصصان بهداشت روان برای ورود به حوزه درمان های جنسی دوره های آموزشی تکمیلی گسترده ای را در مورد مسائل جنسی زنان و مردان می گذرانند تا صلاحیت فعالیت به عنوان یک درمانگر جنسی معتبر را پیدا کنند. مشاوران جنسی در حیطه کمک به افراد با مشکلات مرتبط با رابطه جنسی فعالیت می کنند. مشکل شما را بررسی کرده و بعد از علت یابی تشخیص گذاری می کنند. ارزیابی انجام شده مشخص می کند ریشه مشکلات جنسی شما به کدامیک از دلایل روانی، جسمی و یا ترکیبی از هر دو مربوط است. بنابراین مشاوره جنسی برای پیدا کردن دلیل مساله و حل آن ها بسیار مفید خواهد بود. شناخت شما از علت مشکل درک و شناخت بهتری از چرایی مساله به شما می دهد که در کنار آمدن با موضوع و عواقب روانی احتمالی آن موثر می باشد. تمرینات و تکالیف دریافتی از مشاور در جلسات جنبه آموزشی و درمانی را به صورت توام فراهم می کند.

جهت ارتباط با روانشناس متخصص

شماره خود را در کادر زیر وارد کنید

"*" indicates required fields

مشاوره جنسی و مشکلات جنسی در سنین نوجوانی و جوانی


سن بلوغ ( که در دوران نوجوانی افراد می باشد)، سن تغییر هورمون ها، رشد اندام های بدن و مجموعا دوره گذار از دوره کودکی به بزرگسالی است. فرد در این سن شرایط بدنی جدیدی را تجربه می کند که به همین دلیل باید نسبت به شرایط جدیدی خود شناخت پیدا کند. شناخت کامل مسائل جنسی و شرایط فیزیکی در سن بلوغ به لحاظ بهداشت و جسمی دارای اهمیت بسیاری است. در اغلب موارد شاهد هستیم که در اکثر خانواده ها والدین به دلیل حجب و حیا و نوع رابطه ای که با فرزندان دارند، آموزش و مشاوره جنسی مناسب را برای فرزندان ارائه نمی دهند. که همین امر سبب بروز بسیاری از مشکلات در آینده فرزندانشان می شوند.


خیلی از زوج هایی که هنوز وارد زندگی مشترک نشده اند، مشکلات زندگی مشترک را بیشتر در مسائل مالی و بی توجهی همسر می دانند. ولی تجربه ما در این چند سال ثابت کرده که یکی از بزرگترین مشکلات زوج های جوان که تازه زندگی مشترک خود را شروع کرده اند نداشتن روابط صحیح زناشویی و روابط جنسی است. رابطه ی جنسی تنها وسیله ای برای ارضا شدن میل جنسی نیست و در حقیقت وسیله ای برای ابراز عشق و عشق وروزی به همسر است.