مشاوره تحصیلی

کاربرد مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری


با توجه به تخصصی و پیچیده‌تر شدن دنیای امروزی نسبت به گذشته، پاسخگویی به سوالات و چالش‌های زندگی‌های امروزی نیاز به روش‌های نوین و حرفه‌ای تری دارد. مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری با آگاه کردن شما نسبت به آینده تحصیلی، کمک می‌کند تا به انتخابی صحیح دست یابید. از خدمات مشاوره تحصیلی می‌توان به برنامه ریزی درسی روزانه، معرفی بهترین منابع درسی، آموزش سبک مطالعه مفید، افزایش انگیزه تحصیلی، آموزش تکنیک‌های تست زنی، ارزیابی و نظارت بر پیشرفت تحصیلی و تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت با توجه به توانایی‌های فردی و... اشاره کرد. .

جهت ارتباط با روانشناس متخصص

شماره خود را در کادر زیر وارد کنید

"*" indicates required fields

اهمیت مشاوره روانشناسی در پیشرفت تحصیلی


در مشاوره روانشناسی ابتدا با آموزش مهارت‌های کنترل استرس به شما کمک می‌شود تا در هنگام تنش‌ها و موقعیت‌های بحرانی بتوانید آرامش خود را حفظ کنید. سپس با استفاده از تست‌های روانشناسی و مصاحبه تشخیصی این امکان فراهم می‌شود تا به شناخت بهتری از شخصیت، هوش، استعداد، مهارت‌ها، شرایط زندگی و پتانسیل‌های خود برسید. یک فرد متخصص در زمینه روانشناسی به شما کمک می‌کند تا به خودشناسی دست یابید. سپس با توجه به تمامی این پارامترها و به واسطه مشاوره تحصیلی، آینده انتخاب‌های متفاوت شما بررسی می‌شود تا انتخابی آگاهانه و تصمیمی درست بگیرید.


تفاوت بزرگ مشاوره معمولی و مشاوره تخصصی در میزان دانش و آگاهی و تسلط مشاور به اصول اولیه مشاوره می باشد. به طور مثال مشاور تخصصی دارای تحصیلات دانشگاهی و سپس تجربه کاری بالا بوده و علاوه بر این به اصل مهم عدم پند و اندرز دادن مراجع آگاهی دارد. مشاوران موظف به نصیحت کردن نیستند و وظیفه حرفه ای آن ها ایجاب می کند صرفا در نقش یک راهنما و هدایت کننده شیوه صحیح ظاهر شوند. از جمله تفاوت های دیگر بین مشاوره تخصصی و معمولی می توان به تسلط مشاوره تخصصی به شیوه های مطالعه در مقاطع بالاتر تحصیلی تا دکترا اشاره کرد. مشاور متخصص نسبت به فنون مطالعه که شامل شیوه های کارامد خواندن مطلب می شود و روش های کنترل و مدیریت استرس و اضطراب، روش اصولی برنامه ریزی نتیجه بخش، اگاهی و دانش کافی و به روز شده دارد. این مهارت ها باعث می شود مشاوره تخصصی خدمات مفیدتری به مراجعان ارائه بدهد..