مشاوره ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج


آیا مشاوره قبل از ازدواج برای گرفتن تایید متخصص است؟ در ابتدای آشنایی قبل از ازدواج خیلی از نکات مهم برای شروع یک زندگی مشترک نادیده گرفته می‌شود، به همین دلیل با گذشت سال‌ها، مشکلات و اختلافات زیادی بین زوجین به وجود می‌آید. مشاوره قبل از ازدواج مانند واکسنی برای پیشگیری از طلاق محسوب می‌شود. ازدواج مهم ترین تصمیم در زندگی هر فرد است، پس برای تصمیم گیری و کسب مهارت‌های لازم نیاز به آموزش دارید. باید بدانید که همسر آینده‌تان در خانواده‌ای با افکار، فرهنگ، علائق و تربیتی کاملا متفاوت از شما بزرگ شده است؛ خواه ناخواه بسیاری از معیارها و علایق زندگی او با شما متفاوت می‌باشد؛ پس باید بیاموزید که چگونه با وجود این تفاوت‌ها یک زندگی مشترک موفق بسازید. مشاوره خانواده مطمئن ترین روش برای رسیدن به یک زندگی موفق است.

جهت ارتباط با روانشناس متخصص

شماره خود را در کادر زیر وارد کنید

"*" indicates required fields

اهمیت مشاوره قبل ازدواج


ازدواجشان از هر لحاظی کامل و عالی به نظر می‌رسید. زوجینی که از هر لحاظی در زندگیشان موفق بودند. اما با گذشت زمان چهره زندگیشان عوض شده بود به طوری که هیچ امیدی برای بیرون امدن از بحران موجود نداشتند. دعوا با همسر جزو روال عادی زندگیشان شده بود و عشق اوایل ازدواج این زوجین از زندگی مشترک‌شان رفته بود. باید بدانید که مشاوره ازدواج در چنین شرایطی می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید با ترس، انتظارات، خشم و رفتارهای پرخاشگرایانه برخورد صحیحی داشته باشید و آن‌ها را مدیریت کنید. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه ازدواج موفق کلیک کنید.


برخی از افراد شریکی که برای ازدواج خود انتخاب کرده اند را بسیار دوست دارند و حتی انتخاب کاملا درستی نیز دارند و هیچ مشکل خاصی بر سر راه شان نیست. اما این افراد ترس و اضطرابی را نسبت به ازدواج در خود احساس می کنند. ترس از این که نتوانند به درستی مسئولیت های خود را انجام دهند و در ایفای نقش جدید خود با مشکل مواجه شوند. حتی برخی دیگر نیز ترس شدیدی از ازدواج دارند اما علت آن را به طور خودآگاه نمی دانند. در این شرایط مشاوره قبل از ازدواج به افراد کمک می کند تا علت استرس از ازدواج را بررسی کند و با ارائه راهکارهایی علمی و اصولی بتوانند از این ترس و اضطراب رهایی یابند و ازدواج موفقی داشته باشند.