مشاوره جنسی | اهمیت مشاوره جنسی و زناشویی چیست؟

آیا از اهمیت مشاوره جنسی آگاهی دارید؟ رابطه جنسی یکی از مهم ترین نیاز های انسان می‌باشد که به طور مستقیم بر زندگی زناشویی تاثیر می‌گذارد. مشکلات کوچک و بزرگ جنسی در زندگی مشترک تاثیرات زیادی می‌گذارد و اگر به آن ها توجه نشود، امکان دارد که زندگی مشترک را با بحران مواجه کند. حتی ممکن است که برخی از افراد به دلیل ناآگاهی و بی تجربگی جنسی با مشکل روبه رو ‌شوند. همه این مشکلات با استفاده از مشاوره جنسی قابل حل هستند. روانشناسان مرکز کانون مشاوران در خدمت شما هستند تا شما را برای داشتن یک رابطه جنسی بهتر یاری کنند.

مشاوره جنسی

مشاوره جنسی چیست؟

مشاوره جنسی به این صورت است که فرد به روانشناس مراجعه کرده و مشکل جنسی خود را با او در میان می‌گذارد و یا در رابطه با نحوه ارتباط جنسی بهتر کمک می‌خواهد. مشاوره جنسی یکی از مهم ترین مسائل قبل از ازدواج است و لازم است که زوجین قبل ازدواج از مشاوره جنسی کمک بگیرند تا بعد از ازدواج با مشکل مواجه نشوند. متاسفانه بسیاری از زوجین مشاوره جنسی را لازم نمی‌بینند و به آن توجهی نمی‌کنند. اما ممکن است که پس از ازدواج دچار مشکل شوند چرا که مسائل جنسی یک امر غریزی و بسیار مهم هستند که بر تمام ابعاد زندگی مشترک تاثیر می‌گذارند. روانشناسان کانون مشاوران افراد متخصصی هستند که برای کمک به شما آموزش دیده اند. پس می‌توانید بدون هیچ گونه خجالتی مشکلات خود را بیان کنید تا شما را یاری کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله مشاوره ازدواج را نیز مطالعه کنید.

چرا مشاوره جنسی از اهمیت زیادی برخوردار است؟

رابطه جنسی یکی از نیازهای بسیار مهم انسان هاست، اما متاسفانه بسیاری از افراد به کیفیت آن توجهی نمی‌کنند به طوری که در سال های اخیر، مشکلات جنسی به یکی از مهم ترین دلایل طلاق تبدیل شده است. مشاوره جنسی باعث می‌شود که بتوان آسیب های رابطه جنسی را شناسایی و از آن ها جلوگیری کرد. آگاهی از مسائل جنسی، تا حد زیادی به پیشگیری و درمان مشکلات جنسی کمک می‌کند چرا که بسیاری از مشکلات، زمانی به وجود می‌آیند که زوجین از از مسائل جنسی آگاهی کامل ندارند و یا ناتوانی جنسی دارند و نمی‌توانند همسر خود را به اوج لذت جنسی برسانند. مشاوره جنسی این آگاهی را در زوجین ایجاد می‌کند.

مشاوره جنسی در چه زمینه هایی فعالیت می‌کند؟

به طور کلی، هر مشکلی که باعث بی قراری جنسی شما شده باشد، در حوزه فعالیت مشاوره جنسی قرار می‌گیرد. برخی از این موراد عبارتند از:

_ نارضایتی جنسی یکی از زوجین یا هر دو آن‌ها

_ سرد مزاجی جنسی و یا زودانزالی (برای کسب اطلاعات در مورد درمان زودانزالی کلیک کنید.)

_ ناآگاهی از نحوه شروع رابطه جنسی و معاشقه

_ ناتوانی ها و اختلالات جنسی

_ هم جنس گرایی

_ تنوع طلبی جنسی

_ تجاوز جنسی

_ و….

موارد فوق، از بیشترین مشکلاتی است که زوجین با آن مواجه می‌شوند. توصیه می‌شود که در صورت بروز این مشکلات، آن را جدی گرفته و از مشاوره جنسی کمک بگیرید. چرا که در غیر این صورت به تدریج با مشکلات جدی در زندگی مشترک مواجه می‌شوید.

درمانگر جنسی چه وظیفه ای دارد؟

درمانگر جنسی به افراد کمک می‌کند که اعتماد به نفس لازم برای مهارت ها و توانایی های جنسی را به دست آورند. همچنین به شما نشان می‌دهد که رابطه جنسی فراتر از ارتباط فیزیکی است و لازم است که روان نیز آمادگی داشته باشد. همینطور درمانگر جنسی به افراد کمک می‌کند که استرس و اضطراب خود را در هنگام رابطه جنسی مدیریت کنند.

بسیاری از افراد، تمایلات و احساسات جنسی خود را به خوبی نمی‌شناسند و به همین دلیل دچار تعارض می‌شوند. درمانگر جنسی کمک می‌کند که احساسات و تمایلات جنسی خود را به خوبی بشناسید و تعارض های خود را حل کنید.

پیشنهاد می کنیم در این رابطه مقاله آموزش سکس را نیز مطالعه کنید.

تجربه منفی؛ بزرگ ترین بحران رابطه جنسی

در برخی مواقع ارتباط جنسی به یک مساله ناراحت کننده برای افراد تبدیل می‌شود. چرا که ممکن است برخی از اشخاص در دوران کودکی یا حتی بزرگسالی مورد سو استفاده جنسی قرار گرفته باشند و به همین دلیل نسبت به رابطه جنسی نگرش منفی دارند و از آن می‌ترسند. برخی از افراد نیز در اولین تجربه رابطه جنسی خود با همسرشان با مشکل مواجه شده اند و دیگر نمی‌توانند آن خاطره منفی را فراموش کنند. این افراد از رابطه جنسی لذت نمی‌برند و حتی برایشان به یک عذاب شبیه است. مشاوره جنسی به این افراد کمک می‌کنند که بتوانند تجربه منفی خود را فراموش کنند و از رابطه جنسی لذت ببرند.

سوالات متداول مشاوره جنسی

سوالات متداول مشاوره جنسی

چه زمانی بهتر است که از مشاوره جنسی استفاده کنم؟

مشاوره جنسی هم به حل مشکلات و ناتوانی های جنسی می‌پردازد و هم در زمینه آموزش رابطه جنسی فعالیت می‌کند. توصیه می‌شود که زوجین قبل از ازدواج از مشاوره جنسی کمک بگیرند تا از مشکلات پیشگیری کنند اما مشاوره، پس از بروز مشکل نیز به کاهش آسیب های آن کمک می‌کند.

از صحبت در مورد مشکلات جنسی با روانشناس خجالت می‌کشم

روانشناسان افراد متخصصی هستند که آموزش دیده اند تا مشکلات شما را بشنوند و به حل آن ها کمک کنند. مشکلات جنسی نیز همچون مشکلات پزشکی یک مساله عادی هستند که باید برای درمان آن ها اقدام کرد. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

Call Now Button